FARKIMIZ

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 1. AŞAMA SİPARİŞ: Bizi aradığınızda ekranımızda çıkan telefon numaranız müşteri numaranızdır ve daha önce bizimle çalışmış olmanız durumunda sistemimizde kayıtlısınızdır. Siparişiniz kayda alınır ve adresiniz servis personelimize bilgilendirilir.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 2. AŞAMA TESLİM ALMA: Halılarınız servis personellerimiz tarafından fiş karşılığı teslim alınır ve fişin altı hem müşteri hem servis elemanı tarafından imzalanır. Fişte yazan numara halılara tek tek zımbalanır.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 3. ÖLÇME, KONTROL VE BİLGİ VERME: Tesisimize gelen halıların ölçümü yapılır, hasar ve kusur, yırtık, sökük, yanma, ağarma, renk karışması vb. tespiti yapılır. Kusurlu olanların bilgisi yıkama öncesinde müşteriye bildirilir. Kusur müşteri bilgisi dahilinde ise yıkamaya alınır.

Halılar cinslerine ve kirlilik derecelerine göre ayrılır. Her halı kendi iplik yapısına, boya yapısına ve dokuma tekniğine göre farklı teknikler uygulanmak suretiyle yıkama işlemlerine başlamak için sıraya dizilir.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 4. AŞAMA DÖVME VEYA ÖN SÜPÜRME: Halılarınız özel olarak tasarlanmış makinemizle toz, kir, tüylerden arınması için fırçalanarak süpürülür ve vakumlanır.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 5. AŞAMA ISLATMA: Bu aşama geliştirilmesi BAŞAR HALI YIKAMA tarafından desteklenmiş tam otomatik halı yıkama makinesinde olur. Bu makine ile halılar makineye verildiği ilk noktada halının her bölgesine eşit miktarda su ile ıslatılır.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 6. AŞAMA YIKAMA: Makine girişinde ıslanan halı bant üzerinde ilerler fırçalama ünitelerinin altına gelen halı üzerine fırçalama üniteleri temas ederek fırçalar. Bu fırçalama ünitelerine deterjan ve leke sökücü kimyasallar fırçalama anında kontrollü bir şekilde verilir. Otomatik makineler kullanılmaktadır ve makinemizde halıların kirli suyunu diğer bir halıya karıştırmadan yıkama özelliği vardır. Halınıza bir başka halının kirli suyu karışmaz.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 7. AŞAMA DURULAMA: Makinemizde durulama iki aşamada gerçekleştirilir. Fırçalama üniteleri altından geçen halı bant üzerinde ilerlemeye devam ederek ikinci sıra fırçalama üniteleri altında duru su ile fırçalanır bu fırçalama halı üzerindeki deterjan yoğunluğu azaltılır. Fırçalama üniteleri altından çıkan halı bir merdane altından geçer bu geçiş anında sıkılan halı üzerindeki deterjan merdanenin diğer tarafında kalır. Halı ikinci ve son durulama için durulama jetleri altından geçer ve burada basınçlı su ile son durulama yapılır. Bu teknikle en iyi ve en kaliteli durulama yapılmış olur. Bu teknikle durulama yapan bir başka makine yoktur. Makine çıkışında halıların kalite kontrolü yapılır temizlenmemiş olan halılar yeniden sistemin başına gönderilmek üzere ayrılır. Ve tek tek lekeler üzerinde uygulamalar yapılır.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 8. AŞAMA SIKMA: Yıkama işlemi biten sıkma makinesine atılır. Sıkma makinesi döndüğünde makine içinde açılan halı kazanın iç yüzeyine sarılarak kazanla birlikte döner. Merkezkaç kuvveti etkisiyle üzerindeki suyu atılan halı %95 kurumuş olarak makineden alınır.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 9. AŞAMA KONTROL: Sıkma makinesinden alınan halılar bir masa üzerine açılarak leke kontrolünden geçirilir. Yıkama kalitesi yeterli görülmeyen halılar yeniden yıkanmak üzere sistemin başına gönderilir.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 10. AŞAMA KURUTMA: Tesisimizde halılar özel kurutma alanında kurutulur. Bilindiği gibi bazı bakteriler sadece güneş ışığında ölüyor. Bu sebeple halıların güneş ışığında kurutulma zorunluluğu vardır. Tesisimizde oluşturulan kurutma alanının güneş ışığını geçirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede halılarınız hem kapalı ortam güvencesiyle toz topraktan uzak hem de güneş ışığı alarak kurutulur.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 11 AŞAMA SON SÜPÜRME: Kurutma askılarından halılar yıkama esnasında üzerinde oluşan tüyü alınmak üzere hav alma makinemizde fırçalanarak süpürülür vakumlanarak üzerindeki tozu alınır. Bu aşamada halıların son kontrolleri yapılır kusurlu görülen halılar tekrar yıkamaya gönderilir.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 12. AŞAMA PAKETLEME: Süpürülen halılara parfüm sıkılır ve özenle paketlenir.

DİKKAT: ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA YAPILAN PAKETLEME SADECE SEVK AMAÇLIDIR EVİNİZE ULAŞTIĞINDA HALILARI AMBALAJINDAN ÇIKARINIZ! ÇİLLENME, RUTUBET VE KOKU YAPABİLİR.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 13 AŞAMA SERVİS: Antalya Başar Halı Yıkamada işlemleri tamamlanmış olan halılar son model araçlarımız, birlikte çalıştığımız, dürüst, ahlaklı, tecrübeli ve güvenilir personelimizle sizlere kapınızda teslimat fişleri ile teslim edilir.

ANTALYA BAŞAR HALI YIKAMA 14. AŞAMA TAHSİLAT: Halılarınız evinize geldiğinde ödemeyi Antalya Başar Halı Yıkama ayrıcalığıyla ister nakit ister kredi kartı ile kapınızda yapabilirsiniz.